אריזת כלי זכוכית: איך עושים את זה?

כלי זכוכית

כבר אמרנו שהמפתח לכל מעבר דירה מוצלח מתחיל באריזה מוצלחת של החפצים שלנו, ואחת המשימות הכי מאתגרות באריזה היא הטיפול בכלי זכוכית.

כולם יודעים שכלי זכוכית כדאי לעטוף בעיתון ולכתוב "שביר" על הקופסא, אבל שני הדברים האלה כשלעצמם לא מספיקים. בפוסט הזה נתאר בפשטות איך הכי טוב לארוז את כלי הזכוכית שלכם, כך שלעולם לא יישברו. נהפוך אתכם למקצוענים באריזת כלי זכוכית, לא פחות.

אריזה כלי זכוכית, כיצד נערכים

לפני שתתחילו לארוז את כלי הזכוכית שלכם, כדאי להצטייד במספר ארגזים קטנים עבורם. ככלל, ככל שהכלים עדינים יותר כדאי להצטייד בארגזים קטנים יותר - כל זאת בהנחה שאתם משתמשים בארגזי קרטון.

ארגזי עץ הם פתרון טוב יותר, בעיקר אם אתם עובדים עם מובילים מקצועיים שיכולים להתמודד עם המשקל הגדול יותר שלהם בצורה נבונה. מכיוון שארגזים כאלה הם יקרים בהרבה וגם לא כל-כך ידידותיים לסביבה, סביר להניח שתלכו על ארגזי קרטון, ועם אלה מה שהכי חשוב הוא שיהיה יחס הגיוני בין רמת השבירות של תוכן הארגז לבין המשקל שלו.

לכן, זכרו: ארגזים קטנים, רצוי בכמה גדלים.

כדאי להצטייד גם בנייר דבק פשוט, מהסוג שמשמש צבעים. תוכלו להשתמש בו כדי להדביק את העיתונים והניירות שבהם תעטפו את כלי הזכוכית. כמו כן, אם נשארו לכם בבית סמרטוטים ו/או מטליות חדשים, כדאי לגייס גם אותם.

במה עוטפים את הכלים?

כלי זכוכית אפשר לעטוף בעיתונים ישנים, אבל לפחות את העדינים שביניהם כדאי לעטוף בנייר עדין. בחנויות למוצרי עיטוף או מוצרי נייר וציוד חד-פעמי, יוכלו להציע לכם סוגים שונים של נייר כזה - נייר משי, נייר אורז עדין וכו'.

פתרון נוסף, שיחסוך לכם זמן אבל אינו חסכוני מדי, הוא להשתמש במגבות מטבח ו/או נייר טואלט עדין. שימו לב שמגבות מטבח לרוב אינן עדינות כמו ניירות אריזה ייעודיים ונייר טואלט נוטה להשאיר סיבים על הכלים. בכל אופן, שני הנ"ל עדיפים על עיתונים שעלולים להשאיר חומרי הדפסה על הכלים שלכם.