כלי זכוכית: שיאה של מלאכת האריזה

אריזת כלי זכוכית

בפוסט הקודם הסברנו באילו ארגזים להשתמש ואיזה ציוד נוסף יועיל להשלמה מוצלחת של מלאכת אריזת כלי הזכוכית שלכם. בפוסט הזה נסביר מה עושים.

אנשים מובילים כלי זכוכית ממקום למקום, בכל יום, בדרך-כלל בהצלחה. לא תמיד.

אם אתם רוצים שכלי הזכוכית שלכם ישרדו את הובלת הדירה ויגיעו לצד השני בשלום, חשוב להקפיד על כמה עקרונות:

א. רפדו את בסיס הארגז. השתמשו לשם כך בנייר עיתון, קרטון, מטליות או סמרטוטים חדשים שטרם השתמשתם בהם, או כל משטח אחר שיכול לרכך את נחיתת הארגז בכל מקום שיונח ולרכך את טלטלות הדרך. "פלייסמנטים" מחומר גמיש גם הם מצוינים. כנ"ל תחתיות סירים משעם, אם יש לכם.

ב. הפרידו בין כלי זכוכית שונים. כלי פיירקס לא צריכים להיעטף עם כלי "יינה גלאס" וסוגים נוספים של זכוכית עדינה. הראשונים צריכים להיארז יחד בארגזים קטנים-בינוניים כשהם עטופים נייר עיתון והאחרונים צריכים להיארז בארגזים הכי קטנים שיש לכם, כשהם עטופים בנייר עדין.

ג. עטפו את הכלים שלכם בשתי שכבות לפחות של נייר עיטוף. גלגלו כדורי נייר ורפדו גם מבפנים אם צריך. המטרה שלכם היא שיהיה מינימום חללים בתוך הארגז.

ד. מלאו את הארגז בכלים העטופים בצורה מסודרת, תוך שאתם משאירים חללים מינימליים ביניהם. תוך כדי, צרו כדורים מנייר עיתון ומלאו את החללים שנותרו בין הכלים העטופים, כך שלא יוכלו לזוז.

ה. איטמו וסמנו יפה את הארגזים. הקפידו לרכז אותם בנפרד משאר הארגזים ולהבהיר למובילים שיש להעמיס אותם אחרונים ולטפל בהם בזהירות רבה.